JAK PRZETRWAĆ UPAŁY ??

upal

Zastanawia się nad tym każdy przez ostatnie kilka dni 🙂

Dieta na upały , która obniży temperaturę ciała

Kiedy temperatura wzrasta, apetyt maleje. Całe szczęście są produkty, które działają chłodząco. Co jeść w upalne dni?

JOGURTY – orzeźwiają i wspomagają problemy trawienne wywołane wysoką temperaturą. Zawierają dużo wapnia i trawią się łatwiej, niż mleko. W połączeniu z owocami, jogurt zamieni się w pyszny, chłodny koktajl, idealny na podwieczorek!

OWOCE – warto wybierać pomarańcze, arbuzy, melony, gruszki, jabłka, czyli owoce regulujące poziom nawodnienia organizmu.

CZOSNEK – jego smak nie kojarzy się orzeźwiająco. Trzeba jednak wiedzieć, że czosnek poprawia krążenie krwi, pobudzając organizm do naturalnego chłodzenia.

Kiedy temperatury przekraczają 30 stopni C, może brakować ochoty na obfity, dwudaniowy obiad. Pomimo to, nie możemy o nim zapomnieć.  Zamiast zupy możemy wybrać chłodnik a jako drugie danie zaserwować pyszna sałatkę zawierającą oprócz surowych warzyw np.:  ryż, fasolę, ser żółty, mozzarellę, ser kozi lub makaron; aby była bardziej sycąca. Nie zapominajmy o dresingu, ponieważ oliwa pomaga nam w trawieniu i przyswajaniu witamin. Dobrze jest tez taka sałatkę dość ostro przyprawić.

Pamiętajcie aby dużo pić i to oczywiście WODY!!!! W upały co najmniej 3 litry dziennie małymi łykami. Dodatkowo nie zaszkodzi chłodny kompres na kark lub czoło i letni prysznic co jakiś czas 🙂

Życzymy powodzenia i zapraszamy do wyszperanego poradnika na Youtube 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *