PISANKOWY ZAWRÓT GŁOWY

pisankowy_zawrot_glowy

Kilka pomysłów na pisanki 🙂 Podzielcie się z nami swoimi pomysłami.

Nadchodzi czas szukania inspiracji aby nasze pisanki wyglądały pięknie.

Sposobów i pomysłów istnieje wiele:

  1. Pisanki malowane woskiem: roztapiamy wosk, małym pędzelkiem malujemy dowolne wzory, następnie farbujemy w cebuli lub barwniku. Wzór pokryty woskiem nie odbarwia się
  2. Pisanki ze sznurka: sznurkiem lub muliną umoczonym w nietoksycznym kleju( wodny do decoupage) okręcamy ściśle lub mniej ściśle jako. Ta metoda powstają wspaniałe i niebanalne wzory 🙂
  3. Jajka decoupage : serwetki dekoracyjne, białe jajka i ten sam klej. Wystarczy wyciąć z serwetek wzory i maksymalnie cieniutką warstwę serwetki naklejamy na jajko, smarując klejem również z zewnątrz.
  4. Skrobane jajka: Z doświadczenia wiem, że najlepiej skrobie się pisanki farbowane w tradycyjnie, czyli w łupinach cebulowych. Najbardziej precyzyjna i czasochłonna metoda.
  5. Pisanki ziołowe lub nasienne: Jajko wysmarowane klejem ( tym samym) oklejamy ziarenkami, przyprawami. Wyglądają naprawdę efektownie.
  6. Jajka antyczne: Do ich wykonania potrzebne są barwniki spożywcze lub te specjalne do jajek oraz złoty i srebrny celofan ( taki jak w kwiaciarni) Kiedy ufarbujemy jajka przykładamy do nich( jeszcze wilgotnych ) celofan błyszcząca stroną w kilku miejscach. Efekt jest przepiękny.
  7. Jajko w paski: Owijamy jajko kilkoma różnie rozmieszczonymi gumkami recepturkami, a następnie zanurzamy w barwniku. Gdy farba wyschnie, zdejmujemy gumki, odsłaniając białe pasy. Następnie owijamy gumki w inny sposób i zanurzamy jajko w innym barwniku. Powtarzamy ten efekt kilkukrotnie. Otrzymamy wówczas tęczowe pasy na swoich pisankach.
  8. Jajka Glamour: Nim farba na jajku zdąży wyschnąć, naklejamy na nim cekiny lub ozdabiamy je brokatem
  9. Pisanki dowolne. Można pomalować pisanki zwykłymi farbami akrylowymi wymieszanymi z wodą, farba nie wsiąka przez skorupkę. Tutaj wzór zależy tylko od naszej wyobraźni 🙂

Praktyczna rada: nie musisz kupować specjalnych barwników do jajek, wystarcza zwykłe barwniki spożywcze, woda i ocet ( jedna łyżka na szklankę)

Źródło: własne doświadczenia, tipy.pl i kilka blogów artystycznych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *